Radomszczańscy karatecy na podium w Turnieju Kumite Open

6 listopada 2017


Reprezentacja Akademii Karate Kyokushin z Radomska wzięła udział w IX Turnieju Kumite Open w Karate Kyokushin. Sportowcy zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach.

Turniej odbył się w minioną sobotę 4 listopada w Jastrzębiu Zdrój. Ponad 350 zawodników z 29 klubów rywalizowało w kategoriach dzieci, młodzieży i seniorów. Reprezentacja Akademii Karate Kyokushin z Radomska prowadzona przez sensei Jarosława Długołęckiego wystąpiła w składzie: Weronika Mazur, Zuzanna Kwaśniewska, Natalia Gołczyk, Zuzanna Pluta, Michał Krawczyk, Miłosz Młodawski, Karol Gołczyk.

Wyniki karateków Akademii Karate Kyokushin:

- Weronika Mazur - 3 miejsce w kumite - juniorki młodsze,

- Michał Krawczyk - 3 miejsce w kumite - juniorzy młodsi,

- Karol Gołczyk - 4 miejsce w kata – kadeci młodsi,

- Mateusz Suski - 5 miejsce w kumite – kadeci,

- Pluta Zuzanna - 7 miejsce w kata – kadetki młodsze.

Jak zauważa sensei Jarosław Długołęcki, turniej Kumite Open jest bardzo prestiżowy i pozwala na spotkanie debiutantów z doświadczonymi zawodnikami oraz dodaje, że Wicemistrzyni Europy w kategorii kata Weronika Mazur powróciła do konkurencji kumite i po stoczeniu trzech walk zajęła 3 miejsce w tej kategorii.

- Zbliża się czas podsumowań, choć przed kadrą klubu jeszcze jeden turniej ogólnopolski i egzamin dla adeptów karate w Grudniu. Jest to rok indywidualnych zwycięstw zawodników AKK w Radomsku i zdobycia drugiego miejsca drużynowo na zawodach w Radomiu. Młodzi ludzie stawiają sobie bardzo trudne cele i prawdziwa turniejowa rywalizacja jest dowodem na to, jak są dzielni – podsumowuje sensei Jarosław Długołęcki.