Radomsko przeciwdziała przemocy

25 listopada 2019


Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc wraz z pracownikami Centrum Aktywności Społecznej i przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przedstawił mediom program Radomszczańskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy.

Konferencja odbyła się dziś, 25 listopada, w budynku UM Radomska. W tym roku kampania antyprzemocowa nosić będzie hasło "Miłość - dotyk motylich skrzydeł czy kłujący cierń". Kampania związana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, który został ustanowiony przez ONZ na 25 listopada. Miejskie obchody prócz problemu przemocy płciowej pochylą się również nad przemocą rówieśniczą, najczęściej spotykaną w szkołach.

- Z przeprowadzonego w tym roku raportu diagnozy lokalnych zagrożeń społecznych wynika, że przypadków zgłoszeń ofiar przemocy jest coraz więcej, w szczególności jeśli chodzi o przemoc psychiczną. Wynika to jednak również z tego, że zwiększa się świadomość tego co jest normą, a co już nie, właśnie dzięki takim działaniom. - podsumował prezydent.

Pierwsze wydarzenie tegorocznej Radomszczańskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy już dziś o godz. 18. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku - "Miłość bez motyli", wieczór autorski Anny Ryng. Ostatnia impreza sygnowana nazwą tegorocznej kampanii odbędzie się natomiast w czwartek, 28 listopada i tym zwieńczeniem będzie "Niebieski Koncert" Joanny Kondrat, który odbędzie się Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Poniżej pełny harmonogram wydarzeń.