Pustą ścianę ozdobi mural

19 października 2016


Wkrótce w centrum miasta pojawi się nowy mural. Do malowideł ściennych przy ul. Reymonta, Przedborskiej i Joselewicza dołączy nowy u zbiegu ulic Żeromskiego i Piłsudskiego.

Właśnie rozstrzygnięto konkurs na projekt i wykonanie muralu na 750-lecie lokacji miasta inspirowanego historią oraz postaciami związanymi z Radomskiem.

Na konkurs wpłynęły 3 oferty. Wszystkie były ciekawe i nawiązywały zarówno do historii, jak i do znanych postaci, jak św. Jadwiga, Leszek Czarny, Antoni Zębik  czy Stanisław Sojczyński „Warszyc”.

Projekty oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Jacek Chrostowski (przewodniczący), Agnieszka Badowska, Klaudia Chmielowska i Lech Janas. Kierując się kryteriami dotyczącymi walorów artystycznych oraz tematyki konkursu, Komisja wybrała projekt graficzny Przemysława Sudera, jednak zobowiązała autora do naniesienia drobnej korekty. Poprawiony projekt opublikujemy na stronie  www.radomsko.pl.
Projekt zgodnie z regulaminem ma zostać wykonany do 28 listopada z możliwością przesunięcia terminu,  jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające.