Pulsowanie czas zacząć - X Festiwal Puls Literatury

30 listopada 2016


Pulsowanie czas zacząć

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza w czwartek 1 grudnia 2016 r. o godz. 10.00 na rozpoczęcie X Festiwalu Puls Literatury „W Dialogu”, który przyjmie kurs wyznaczony przygotowaną ze zbiorów książnicy wystawą książek dla dzieci i młodzieży.

„Fantasy to podróż…”

A wieczorową porą, o godzinie 18.00 rozpocznie się dorosła część festiwalu, który nomen omen wszedł już w krwioobieg artystycznego i społecznego życia.
Na początek, wraz z Domem Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, odbędzie się uroczyste podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej, urodzonej w Radomsku polskiej pisarki fantasy historycznej. A po wręczeniu nagród laureatom… na własnej skórze poczujemy...

„DOTYK PÓŁNOCY”

Wszystko za sprawą spotkania autorskiego, które poprowadzi Mateusz Poradecki - jeden z jurorów konkursu. Jego gościem będzie Adelina Tulińska, autorka książki, która zrodziła się ze snu i wyobraźni, wspieranych literackim i graficznym talentem. Bo projekt okładki, elementy graficzne wewnątrz książki oraz wszystkie materiały promocyjne są jej autorstwa.

Finał wybrzmi fuzją muzycznych gatunków, których teoretycznie nie udaje się połączyć. Specjalnie dla radomszczan: pop, rock, muzykę elektroniczną, poezję śpiewaną …. wydobędzie ze swego instrumentarium zespół

MORTAS encore

Wykonują własne kompozycje, ale bardzo chętnie sięgają również po utwory Jaromira Nohavicy. Łączą również muzyką m.in. poezje Tuwima, Baczyńskiego i Bursy.

Z A P R A S Z A M Y

Puls Literatury 2016