Przekazanie samochodu dla "Koniczynki"

27 listopada 2017


Dziś Prezydent Jarosław Ferenc przekazał na ręce prezes  Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” Katarzyny Chybały kluczyki  do samochodu przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie „Koniczynka” wystąpiło z prosbą do Prezydenta Miasta Radomsko o przekazanie auta ze względu na prowadzoną działalność w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom.

Stowarzyszenie „Koniczynka” od 6 lat zmienia rzeczywistość osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym. Od początku istnienia pomaga nie tylko chorym dzieciom, ale także ich opiekunom. W ciągu kilku ostatnich lat stowarzyszenie podjęło się ogromnego wyzwania, jakim było stworzenie Centrum Terapii Koniczynka.  To dzięki wielkiej woli rodziców, wsparciu mieszkańców oraz sponsorów udało się stworzyć placówkę przyjazną dzieciom i ich opiekunom. „Koniczynka obecnie wspiera ponad 100 podopiecznych z terenu Radomska, powiatu radomszczańskiego oraz gmin ościennych. Dążeniem „Koniczynki” jest w ciągu kolejnych kilku lat objęcie opieką chorego dziecka od  wczesnego wspomagania do aktywności zawodowej. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska organizacja rozpoczęła kolejne wielkie przedsięwzięcie, jakim jest  utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej dla niepełnosprawnej młodzieży w Dmeninie. Do dziś „Koniczynka” nie posiadała własnego środka transportu. Otrzymane auto będzie służyło do przewozu dzieci na rehabilitację, a w późniejszym czasie także do przewozu osób do nowo powstałego ZAZ-u.

- Jest to dla nas ogromne wsparcie. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że pan prezydent odpowiedział na nasza prośbę i ten samochód nam przekazał. Wspieramy około 100 dzieci z Radomska i powiatu. Nie każdy ma możliwość dowozu dzieci na zajęcia, dlatego ten samochód będzie wielką pomocą dla dzieci i ich rodziców - podkreśla Katarzyna Chybała.

- Cieszę się, że mogliśmy pomóc. Stowarzyszenie „Koniczynka” jest organizacją niezwykle aktywną. Prowadzi nie tylko działalność bieżącą w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym, ale także organizuje różnego rodzaju wspaniałe charytatywne akcje. Życzę stowarzyszeniu, aby przekazany dziś samochód służył jak najdłużej - dodał prezydent Jarosław Ferenc.

Przekazany Volkswagen Transporter rocznik 2008 posiada 9 miejsc siedzących (8 + 1). W swoim wyposażeniu ma także windę dla wózków inwalidzkich.