Projekt "Kierunek Kultura - Szekspir" podsumowany

26 października 2016


W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie projektu „Kierunek Kultura – Szekspir” realizowanego przez uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego Andrzej Plutecki.

Rok 2016 jest Światowym Rokiem Szekspira. W wielu miejscach na świecie i w Polsce odbyły się imprezy związane z 400. rocznicą śmierci wielkiego dramaturga. Nauczyciele II LO we współpracy z miejską biblioteką opracowali z tej okazji projekt "Kierunek Kultura — Szekspir", aby uczniowie oraz mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego mieli sposobność w dniach 17 - 25 października dołączyć do międzynarodowej społeczności.

Podczas realizacji projektu odbyły się ciekawe wykłady oraz konkursy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wręczenie nagród odbyło się 25 października w MBP.

Wyniku konkursów:

Konkurs recytatorski Szekspir – monologi i sceny dramatyczne
Język Polski, Gimnazja

Kategoria Monolog
nagroda pierwsza – Weronika Mazur z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 4 w Radomsku, opiekun: Radosław Kowalski
nagroda druga – Karolina Martela z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 1 w Radomsku, opiekun: Joanna Szczukocka
nagroda trzecia – Karolina Tazbir z Publicznego Gimnazjum w Dobryszycach, opiekunowie:  Aldona Piechowska, Monika Żebrowska
wyróżnienie  – Natalia Kozłowska z Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Strzałkowie, opiekun: Małgorzata Poterała

Kategoria Scena Dramatyczna
nagroda pierwsza – Karolina Tazbir, Zuzanna Kwaśniewska z Publicznego Gimnazjum w Dobryszycach, opiekunowie: Aldona Piechowska, Monika Żebrowska
nagroda druga – Aleksandra Nowaczyk, Dominika Bukwald z Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Strzałkowie, opiekun: Małgorzata Poterała

Szkoły ponadgimnazjalne
Kategoria Monolog
nagroda pierwsza – Partycja Alama z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Marzanna Lempart
Bartosz Cudak z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun Mariola Rudecka
Karol Mazurek z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Klimczak-Lizak
nagroda druga – Ilona Iskrzyńska  z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Pędziwiatr
Katarzyna Oberska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Klimczak-Lizak
nagroda trzecia – Wiktoria Kurowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Klimczak-Lizak
Mikołaj Malicki z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Klimczak-Lizak

wyróżnienie  – Mariusz Wilk z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych, opiekun: Małgorzata Piotrowska
Kamil Zyzik z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Mariola Rudecka

Kategoria Scena Dramatyczna
nagroda pierwsza – Iga Dygudaj, Natalia Piasecka z II Liceum Ogólnokształcącego  w Radomsku, opiekunowie:  Żaneta Łęczycka, Marzanna Lempart
nagroda druga – Angelika Pieśniewska, Anita Łęgowik z  II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Klimczak-Lizak
nagroda trzecia – Milena Nowakowska, Mateusz Siciński z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku, opiekun: Małgorzata Skalik

Język angielski, Gimnazja

Kategoria Monolog
nagroda pierwsza – Maria Łuszczyn z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 7 w Radomsku, opiekun: Aneta Sojczyńska
nagroda trzecia – Patrycja Miara z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 3 w Radomsku, opiekun: Anita Pałecz-Skórka

Kategoria Scena Dramatyczna
nagroda pierwsza – Julia Piechorowska, Paulina Gąciarek, Klaudia Mielczarek z Publicznego  Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Strzałkowie, opiekun: Joanna Wójcik

Szkoła ponadgimnazjalna
Kategoria Monolog
nagroda pierwsza – Kamil Zyzik z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Haddani
nagroda druga – Patrycja Alama z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Barbara Aksman
nagroda trzecia – Karolina Bałut z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Barbara Aksman
Anita Łęgowik z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Barbara Aksman

wyróżnienie – Karol Mazurek z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun:  Barbara Aksman
Bartosz Cudak z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Haddani

Kategoria Scena Dramatyczna
nagroda druga – Halszka Ciesielska, Sara Molik, Natalia Wlaźlak z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Agnieszka Łęgowik
nagroda trzecia – Martyna Iwanowicz, Ida Szataniak  z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekunowie: Marta Kajc-Ociepa, Natalia Król

Igraszki z Szekspirem:
miejsce pierwsze – Publiczny Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Strzałkowie, opiekunem Drużyny Żółtych była Elżbieta Łopacińska
miejsce drugie – Publiczne Gimnazjum w Gidlach, opiekunem Drużyny Niebieskich była Teresa Leśniewska-Przygodzińska.
miejsce trzecie – Zespół Szkolno-Gimnazjalny Nr 4 w Radomsku Gimnazjum Nr 5, opiekunami Drużyny Złotych byli: Żaneta Śliwiok i Radosław Kowalski.