Premiera filmu "STACJA RADOMSKO"

10 sierpnia 2016


"Radomsko w roli głównej" to projekt edukacyjno - artystyczny realizowany przez radomszczańską młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Przedmiotem przedsięwzięcia jest upamiętnienie wybranych faktów i postaci z historii Radomska.

W ramach projektu organizowane były warsztaty historyczne i warsztaty animacji, których produktem finalnym jest 10 minutowy film animowany pt."STACJA RADOMSKO". Zadanie realizowane zostało przez Miejski Dom Kultury w Radomsku przy wsparciu Miasta Radomsko, SE-MA-FOR Muzeum Animacji w Łodzi oraz Fundację Filmową SE-MA-FOR Łódź.

Realizacja projektu jest jednym z elementów Jubileuszu 750-lecia Radomsko. Wykłady i spotkania z historykami wprowadziły młodych ludzi w świat historii, zachęciły do poznawania przeszłości i dziedzictwa kulturowego rodzinnego miasta oraz wydarzeń i postaci historycznych związanych z Radomskiem.

Projekt realizowany był w ramach programu Muzeum Historii Polski w Warszawie - "Patriotyzm Jutra".

Premiera filmu odbędzie się 11 września 2016 roku o godz.10.30 – w ramach Poranka artystycznego w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Towarzyszyć jej będzie wystawa powarsztatowa i podsumowanie całego projektu.

Pieniądze na realizację projektu pozyskał Miejski Dom Kultury w Radomsku.