Powiatowe Obchody Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

8 maja 2017


Za nami szóste Powiatowe Obchody Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca zorganizowane przez Polski Czerwony Krzyż w Radomsku. W tym roku, ze względu na niepewną pogodę, organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić imprezę w Powiatowej Hali Sportowej.

Jak co roku do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały  przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomska i powiatu radomszczańskiego.

 - Dziś wspólnie tworzymy „Żywy Czerwony Krzyż” - symbol humanitaryzmu, walki o pokój oraz pomocy, który rozpoznawalny jest na całym świecie – wyjaśnia prezes PCK Radomsko Małgorzata Lewandowska, dodając, że wzorem lat poprzednich zorganizowano dodatkowe atrakcje dla dzieci i młodzieży biorących udział w wydarzeniu. Uczestnicy mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, wziąć udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, a także skosztować popcornu i waty cukrowej.

Obecny podczas uroczystości prezydent Jarosław Ferenc wyraził zadowolenie z zaangażowania młodzieży w działalność na rzecz PCK. Podkreślał, iż idea jaką niesie ze sobą Polski Czerwony Krzyż jest wyjątkowo szczytna i warta pielęgnowania.