Postaw piątkę Koniczynce

15 marca 2017


„Postaw piątkę Koniczynce” to hasło akcji, którą dziś zainaugurowało Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”.

Centrum Terapii Koniczynka uruchomione w październiku ubiegłego roku rozwija skrzydła. W ofercie centrum znajdują się: zajęcia logopedyczne, integracja sensoryczna, terapia psychologiczna oraz rehabilitacja. Ponadto w marcu powinna być już dostępna sala doświadczania świata. W Centrum Terapii "Koniczynka" przyjmują także wysokiej klasy lekarze dziecięcy: neurolog i psychiatra.

Obecnie, rodzice i opiekunowie podopiecznych stowarzyszenia, za usługi rehabilitacyjne płacą 50 procent kosztów. Pozostałą kwotę zdobywamy dzięki darczyńcom, akcjom charytatywnym i zbiórkom publicznym. Pieniądze te jednak nie wystarczają na pokrycie kosztów funkcjonowania centrum. Nie chcemy sięgać do kieszeni rodziców – podkreśla Katarzyna Chybała. – Zwracamy się z ogromnym apelem do wszystkich tych, którzy nam sprzyjają, do ludzi dobrej woli, naszych przyjaciół i sympatyków, aby zrobili stałe zlecenie bankowe i przekazywali nam co miesiąc 5 złotych. Mam wielką nadzieję, że nasza akcja przyniesie upragniony efekt, ponieważ marzy nam się, aby w przyszłości rodzice i opiekunowie nie ponosili żadnych kosztów rehabilitacji. Stąd pomysł na tego typu akcję – dodaje.

Każdy może pomóc, każdy może zostać filantropem. Przekazując symboliczne 5 zł można zmienić świat chorym dzieciom.

W ramach akcji w mieście pojawiły się podkładki pod napoje informujące o kampanii, na które mozna się natknąć w różnych częściach miasta.

Na zakończenie trzymiesięcznej akcji "Koniczynka" zaprasza do Gowarzowa na rodzinny piknik integracyjny z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych.