Połączyła ich miłość do poezji

22 września 2017


Radomszczańskie Stowarzyszenie Literackie „Ponad” już po raz trzeci zorganizowało „Noc Poezji i Muzyki”. Podczas wieczoru zaprezentowali się artyści z wielu miast Polski.

Jak podkreślała prezes Stowarzyszenia Literackiego „Ponad” Edmunda Bodanka, „Noc Poezji i Muzyki” jako wydarzenie ogólnopolskie, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Z okazji „III Nocy Poezji i Muzyki” został wydany tomik poezji, w którym znalazły się utwory artystów z dziewięciu województw. Wiersze pokazują powiat radomszczański w różnych aspektach. - Ciekawe miejsca, niezwykli ludzie, historia, tradycje znalazły odzwierciedlenie w poezji – pisze we wstępie do tomiku prezes stowarzyszenia.

Podczas „Konkursu Jednego Wiersza” swoje utwory recytowali poeci m.in. z Radomska, Łodzi, Warszawy, Opoczna, Krakowa i Piotrkowa Trybunalskiego. Po prezentacji wszystkich uczestników konkursu, Jury przyznało zasłużone nagrody. I miejsce otrzymała Barbara Gajewska za wiersz nawiązujący do tragicznej sytuacji mieszkańców objętego wojną Aleppo. Na II miejscu znalazł się Jacek Sojan, a na III Agata Dziegieć. Wyróżnienia przyznano Lechosławowi Stępniowi oraz Ryszardowi Sidorkiewiczowi.

Wieczór uświetniły występy tancerzy ze Studia Tańca „Etiuda” oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz w Radomsku. Odbyła się też prezentacja zaproszonych poetów z Warszawy, Bytowa i Kielc. Wszyscy poeci uczestniczący w imprezie otrzymali upominki przygotowane przez Miasto Radomsko. Jutro poeci wybiorą się na wycieczkę po Radomsku i okolicy.