Piosenka jest dobra na wszystko

16 grudnia 2015


Piosenka jest dobra na wszystko Ta znana od lat prawda pięknie wybrzmiała dzięki twórczości nieocenionego poety i pisarza, aktora i satyryka Jeremiego Przybory, który sto lat temu przyszedł na świat. Gdy w przeddzień rocznicy urodzin ukazała się znakomita książka „Jeremi Przybora. Dzieła niemal wszystkie”, na Dźwiękiem zapisane wiersze i piosenki zaprasza w piątek Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku.

Bo choć już od blisko 12 lat mistrza nie ma z nami, to za sprawą niesamowitej spuścizny jaką nam pozostawił, trudno w to uwierzyć. Stworzony wespół z Jerzym Wasowskim i pielęgnowany przez lata Kabaret Starszych Panów stanowi bezsprzecznie jeden z największych skarbów naszej kultury. Najprawdziwsze mistrzostwo ojczystej mowy oprawione artystyczną wrażliwością, inteligencją i najwyższej próby humorem – to wyjątkowy klejnot nie tracący nic ze swego piękna.

W programie Uśmiechnij się Polaku, piosenki Jeremiego Przybory wykonają: aktorka Teatru Muzycznego w Łodzi Agnieszka Greinert i Adam Rymarz, którym akompaniować będzie Adam Manijak. Ta muzyczna uczta wybrzmi w MBP w piątek 18 grudnia o godzinie 18.00.