Pionierski, nowoczesny, oszczędny - Starter Radomsko

14 lutego 2017


Pionierski, nowoczesny, oszczędny, przemyślany, podzielony na etapy, przekazujący wiedzę, dający wsparcie, angażujący lokalną społeczność – tak w skrócie można opisać projekt Starter Radomsko, który właśnie ruszył.

Z inicjatywy Centrum Nowoczesnych Inwestycji w Radomsku startuje program wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Program kierowany jest do biznesu lokalnego z sektora MŚP i młodych radomszczan, którzy dopiero poszukują własnej ścieżki kariery. Już od jutra rozpocznie się cykl spotkań i szkoleń zarówno dla młodzieży szkół średnich, lokalnego biznesu.

- Starter Radomsko jest nowoczesnym inkubatorem przedsiębiorczości, który stymuluje rozwój kreatywnych firm z sektora MŚP. To co nas wyróżnia, to przede wszystkim innowacyjność. Chcemy rozwijać startupy w sposób oszczędny, przemyślany i stopniowy. To nie będzie stworzenie infrastruktury i tylko czekanie, aż budynek się zapełni. Naszym celem jest słuchanie młodych przedsiębiorczych oraz firm w zakresie ich potrzeb.  Będziemy ich słuchać i na podstawie ich uwag i pomysłów będziemy dawać im to czego od nas potrzebują – wyjaśnia prezydent Radomska Jarosław Ferenc.  - Stawiamy na wiedzę, społeczność i nowoczesne rozwiązania – dodaje.

Inicjatywa ma stymulować lokalną przedsiębiorczość opartą na wiedzy – wskazuje Jarosław Wojdełko, kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji. – Chcemy zaszczepić kulturę przedsiębiorczości w młodych mieszkańcach miasta i zachęcić
lokalne firmy do stosowania nowoczesnych rozwiązań online, a także skorzystania z instrumentów wsparcia dla biznesu - dodaje.

W początkowym etapie w zakres oferty wejdą:
● treści edukacyjnye i motywacyjne regularnie udostępniane na fanpage
inicjatywy [ https://www.facebook.com/StarterRadomsko];
● organizowane w mieście szkolenia oraz spotkania inspiracyjne, dedykowane
młodym mieszkańcom oraz przedsiębiorcom [www.starter.radomsko.pl ];
● wsparcie prawnika w zakresie konsultacji bądź wsparcie przygotowania
wniosku o dofinansowanie działalności.

W dłuższej perspektywie Starter ma zapewnić kompleksowe wsparcie w przełożeniu pomysłu biznesowego na działalność, w tym wsparcie administracyjne, prawne i finansowe. Planowane jest także stworzenie przestrzeni co-workingowej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Starter Radomsko i do zapisywania się do udziału w wydarzeniach.