Pierwsze urodziny Muzeum Drukarstwa

30 sierpnia 2019


Dziś o godz. 11.00 miało miejsce spotkanie w siedzibie Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich, w którym udział brali prezydent Jarosław Ferenc, wicestarosta powiatu radomszczańskiego Jakub Jędrzejczyk oraz sympatycy sztuki drukarskiej.  Członkowie Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy o Tradycji i Historii Drukarstwa w Radomsku uczcili w ten sposób pierwszą rocznicę działalności Muzeum.

W ciągu pierwszego roku Muzeum odwiedziło ponad tysiąc zwiedzających zarówno z Radomska, okolic, jak i najdalszych zakątków kraju.

- Na początku korzystaliśmy z naszych rodzinnych zbiorów, pamiątek. Dziś możemy pochwalić się większą liczbą eksponatów, którą zawdzięczamy naszym sympatykom i darczyńcom. - mówił Patryk Kamiński, prowadzący uroczystość i jeden z założycieli Muzeum, dziękując jednocześnie wszystkim gościom za przybycie.

- Bardzo się cieszę, że możemy pochwalić się w naszym mieście Muzeum Drukarstwa. Jest to przedsięwzięcie unikatowe nie tylko w skali regionu, ale i całego kraju. - w swoim przemówieniu powiedział Jarosław Ferenc.

Gratulacje składali również wicestarosta i ludzie związani z Muzeum. Korzystając z okazji zaprezentowano kolekcjonerski kalendarz na rok 2020, z którego dochód zostanie przeznaczony na renowację maszyn - eksponatów. Każdy z uczestników miało okazję własnoręcznie wydrukować pamiątkową kartkę za pomocą maszyny typograficznej.