Ostatnia prosta kampanii Kręć Kilometry

14 września 2016


Mieszkańcy ponad 1500 polskich miejscowości przejechali już ponad 7 milionów kilometrów. To efekt ogólnopolskiej rywalizacji o stojaki rowerowe w kampanii Fundacji Allegro All For Planet. Akcja „Kręć Kilometry” zakończy się 30 września. W rankingu przewodzi Warszawa. Radomsko na razie na 120. miejscu.

300 stojaków czeka na 20 miast

Klasyczne podium to 3 miejsca. W kampanii „Kręć Kilometry” ma ono 20 pozycji. Miasta z najlepszej dwudziestki otrzymają od Fundacji Allegro All For Planet profesjonalne stojaki rowerowe.

- Ta niezwykle emocjonująca i pozytywna walka trwa do ostatniej chwili. Cały czas można ściągać bezpłatną aplikację ‘Kręć Kilometry’ i aktywnie wspierać swoje miasto. Zapewne na koniec miesiąca okaże się, że znaczenie ma dosłownie każdy przejechany kilometr - mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Do tej pory w ramach kampanii „Kręć Kilometry” Fundacja postawiła już ponad 1000 stojaków w 49 polskich miastach. W tym roku rowerzyści walczą o kolejne 300 stojaków! Fundacja Allegro All For Planet postawi je w tych miejscowościach, których mieszkańcy przejadą największy dystans na rowerach.

Ranking do śledzenia online
Do walki o stojaki stanęli mieszkańcy ponad 1500 polskich miast, miasteczek i wsi.

- Są miejscowości, w których inicjatywy wspierające kręcenie kilometrów organizowane są oddolnie przez samorządy czy mieszkańców. Efekty tego lokalnego zaangażowania widać w rankingu. Tam gdzie udało się zachęcić rowerzystów do kręcenia kilometrów mogą wkrótce pojawić się nasze stojaki - mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

W niektórych miastach organizowane są nocne przejazdy. W innych, rowerzyści organizują weekendowe przejazdy i mobilizują się w mediach społecznościowych.

Ranking aktualizowany jest kilka razy dziennie na stronie www.kreckilometry.pl

Warto śledzić jego stan, bo do 30 września, czyli końca kampanii Fundacji Allegro All For Planet wiele może się zmienić…

Info: kreckilometry.pl