Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

16 grudnia 2015


Etap rejonowy XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK odbył się w MDK w Radomsku. Uczestniczyła w niej młodzież z 7 szkół ponadgimnazjalnych oraz 6 gimnazjów miasta Radomska i powiatu radomszczańskiego. W sumie w olimpiadzie wzięło udział 51 uczniów.

Reprezentanci swoich szkół rozwiązywali test wiedzy składający się z 30 pytań zamkniętych dotyczących zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania, ekologii, pierwszej pomocy czy historii stowarzyszenia. Ponadto na ten etap każdy uczestnik musiał przeprowadzić pracę prozdrowotną - wydarzenie sportowe i je udokumentować. Oto wyniki:

W kategorii gimnazjum:

  • I miejsce: Patrycja Pietras (PG nr 6 Radomsko),
  • II miejsce: Natalia Kwiecińska ( PG nr 6 Radomsko)
  • III miejsce: Agata Dziegieć (PG nr 2 Radomsko)

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

  • I miejsce: Natalia Lewandowska ( I LO Radomsko)
  • II miejsce: Ewelina Lota ( ZSD i OŚ Radomsko)
  • III miejsce: Dominika Kucała ( ZSCKR Dobryszyce)

Prezes OR PCK w Radomsku Małgorzata Lewandowska najlepszym wręczyła dyplomy i nagrody w postaci książek o tematyce prozdrowotnej, urządzeń USB, długopisów.

W marcu 2016 r. reprezentantki Radomska – Patrycja i Natalia będą uczestniczyły w etapie okręgowym olimpiady w Łodzi. Życzymy im powodzenia!

Olimpiada została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Radomska w ramach wspierania realizacji zadania publicznego z zakresu edukacji i opieki wychowawczej pod nazwą "Wolontariat jest OK".