Odkomarzanie terenów zieleni miejskiej

25 maja 2017


Mimo, że wiosna zawitała do nas późno, to w mieście pojawiły się już komary. Aby nie były dokuczliwe dla radomszczan, miasto w najbliższym czasie przystąpi do odkomarzania.

Zabiegi odkomarzania miasta będą wykonywane od 26 do 31 maja br. Jednak termin zabiegu uzależniony będzie od warunków pogodowych w godzinach wieczornych (po 18.00).

Tereny objęte odkomarzaniem to głównie miejsca użyteczności publicznej, jak parki, skwery, boiska trawiaste, a także zielone tereny osiedli mieszkaniowych, Miasteczko Ruchu Drogowego, tereny przy zbiornikach wodnych czy rowy.

Odkomarzanie terenów zielonych nastąpi poprzez użycie preparatu oraz utrwalacza. Preparat działa skutecznie do 2 miesięcy. Przy zastosowaniu zmgławiacza termicznego zostaną opryskane krzewy i trudno dostępne miejsca, natomiast resztę terenów będzie opryskana metodą kropelkową. Cieki wodne tj. staw w Parku Świętojańskim, oczko wodne w Parku Solidarności, oraz pozostałe obiekty wodne na terenie miasta zostaną zabezpieczone środkiem Aquatin AMF, który na powierzchni wody tworzy cienki film silikonowy, czym zniechęca samice komarów do składania jaj oraz zapobiega przyczepianiu się poczwarek i ich rozwojowi w zbiornikach wodnych.

Zastosowane preparaty będą użyte w stężeniu nieszkodliwym dla ludzi i zwierząt oraz posiadają odpowiednie atesty.