Obywatelskie siłownie pod gołym niebem

7 lipca 2017


W ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego powstają kolejne terenowe miejsca rekreacji i wypoczynku. Prace budowlane już trwają, niedługo radomszczanie będą mogli korzystać z placu zabaw i siłowni przy ulicy Wilsona oraz siłowni przy ulicy Skoczyńskiego.

Prace przy siłowni zewnętrznej „Aktywne Śródmieście” przy ulicy Skoczyńskiego obejmują montaż pięciu urządzeń fitness, stojaka na rowery, ławek i koszy na śmieci, utwardzenie terenu o nawierzchni z płyt ażurowych i płyt betonowych oraz wykonanie terenów zielonych. Gdy siłownia zostanie oddana do użytku mieszkańcy będą mogli korzystać z urządzeń umożliwiających trening wszystkich partii ciała. Koszt inwestycji wyniesie 39 360 zł.

Równolegle do siłowni przy ulicy Skoczyńskiego powstaje plac zabaw połączony z siłownią, który będzie znajdować się przy skrzyżowaniu ulic Wilsona i Chłodnej. Zakres tej inwestycji obejmuje montaż urządzeń małej architektury w postaci trzech urządzeń fitness oraz trzech zabawek dla dzieci. Obiekt wyposażony będzie też w ławki i kosze na śmieci. Koszt inwestycji to 29 889 zł.

Oddanie obydwu obiektów do użytku zaplanowane jest na 20 lipca. Inwestycje te pokazują, że dzięki idei Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogą czynnie uczestniczyć w życiu Radomska oraz realizować pomysły, które pozytywnie wpływają na estetykę miasta. 

- Zainteresowanie mieszkańców Budżetem Obywatelskim świadczy o tym, że radomszczanie chcą uczestniczyć w zmienianiu Radomska. Żywym przykładem ich zainteresowania są m.in. te dwie inwestycje. Przed nami III edycja radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Mam nadzieję, że wzorem lat poprzednich inicjatywa ta przyniesie wiele ciekawych pomysłów mieszkańców - wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.