Obchody Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Muzeum Regionalnym

11 kwietnia 2017


Propozycje Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku w ramach Obchodów z okazji Rocznicy Zbrodni Katyńskiej:

VIII przegląd filmowy „Echa Katynia” 2017

VIII przegląd filmowy „Echa Katynia” jest organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w całej Polsce. 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) w Muzeum Regionalnym odbędą się projekcje filmowe w ramach przeglądu.

20 kwietnia (czwartek) 2017 r. godz.  11.00-12.30, Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1  -  pokaz dla młodzieży szkolnej:

Projekcja filmu „The Officer’s Wife”, reż. Piotr Uzarowicz), USA 2010, 76 min, (napisy polskie).

„The Officer’s Wife”, reż. Piotr Uzarowicz. Film zrealizowany przez Amerykanina polskiego pochodzenia, wnuka oficera zamordowanego w Twerze. Reżyser historię dziadka poznał dopiero po śmierci ojca w 2005 r. Piotr Uzarowicz pracuje w Los Angeles w branży filmowej; zainspirowany rodzinną historią postanowił zrobić film o zbrodni katyńskiej. Rozpoczął podróż w poszukiwaniu prawdy. Film  w języku angielskim z polskimi napisami. Zapisy pod numerem tel. 44 683 56 51. Wstęp bezpłatny.
 
20 kwietnia (czwartek) 2017 r. godz.  16.30-18.30, Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1 -  pokaz otwarty

Projekcja filmu „The Officer’s Wife”, reż. Piotr Uzarowicz, USA 2010, 76 min (napisy polskie).

Projekcja filmu  „Katyń - historia wciąż żywa”, real. Michał Pater, serwis youtube „Autostopem na koniec świata”, Polska 2017, 30 min.

„The Officer’s Wife”, reż. Piotr Uzarowicz. Film zrealizowany przez Amerykanina polskiego pochodzenia, wnuka oficera zamordowanego w Twerze. Reżyser historię dziadka poznał dopiero po śmierci ojca w 2005 r. Piotr Uzarowicz pracuje w Los Angeles w branży filmowej; zainspirowany rodzinną historią postanowił zrobić film o zbrodni katyńskiej. Rozpoczął podróż w poszukiwaniu prawdy. Film  w języku angielskim z polskimi napisami.

„Katyń - historia wciąż żywa”, real. Michał Pater, który prowadzi kanał „Autostopem na koniec świata” w serwisie youtube. To jeden z najpopularniejszych vlogerów w kraju, ściągający uwagę przede wszystkim młodych ludzi. Inspiracją do realizacji filmu był odcinek, w którym Michał Pater udał się samotnie autostopem do Katynia. „Katyń - historia wciąż żywa” to produkcja, która w sposób przejrzysty dla młodego widza pozwala mu zrozumieć czym była zbrodnia katyńska i jak przez lata prawda o niej była zakłamywana.

Info: Muzeum Regionalne im S.Sankowskiego w Radomsku