Nowy magazyn w radomszczańskiej strefie

25 stycznia 2016


W dniu 23 stycznia 2016 r. odbyła się uroczystość uruchomienia działalności kolejnej firmy na terenie strefy w Radomsku. Tym razem świętowała LOGISTYKA24.  


To prężna częstochowska firma, która na działce o powierzchni 5000 m2 wybudowała halę magazynowo – spedycyjną do obsługi klientów z branży motoryzacyjnej w sektorze B2B. Wysokość poniesionych nakładów na inwestycję to około 2 mln zł, a zatrudnienie 10 osób na starcie, które - jak zapewniają przedstawiciele firmy - będzie rosło. Działalność gospodarcza firmy polegać będzie na świadczeniu usług logistycznych w zakresie części zamiennych do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli dla firmy Inter Cars S.A. w Warszawie. 3 razy na dobę do Radomska będą trafiać zamawiane części samochodowe, a następnie będą dystrybuowane w regionie. Firma wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne do obsługi zleceń oraz magazynu i cechuje się dużym stopniem zaawansowania technologicznego. Działalność firmy będzie wspomagana przez planowany call center.  

Właściciele LOGISTYKA24 nabyli w radomszczańskie specjalnej strefie ekonomicznej jedną z działek przygotowanych przez miasto dla małych inwestorów. Miasto przygotowując takie działki liczy, że z oferty skorzysta także lokalny biznes. Samorząd zamierza wspierać radomszczańskie firmy dając im możliwość korzystania z ulg specjalnych stref ekonomicznych.