Nowe zabawki na placach zabaw

21 kwietnia 2017


Od maja najmłodsi radomszczanie będą mogli korzystać z nowych urządzeń do zabawy, które wczoraj zamontowano na kilku placach zabaw w mieście.

Nowe zabawki zostały zamontowane w Parku Solidarności, Parku Świętojańskim, na placach zabaw przy ul. Miłej oraz ul. Traugutta.

- W miejscu zniszczonych zabawek pojawiły się nowe. Przy ul. Miłej i Traugutta zostały wymienione dwie huśtawki drewniane na huśtawki metalowe. Na placu zabaw przy ul. Miłej zostały także zainstalowane dwa nowe bujaki (helikopter i konik). W Parku Świętojańskim zostało wymienione jedno urządzenie do zabawy. A w Parku Solidarności zostały wymienione cztery bujaki – wylicza naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska. - Trwa także wymiana piasku w piaskownicach - dodaje.

Łącznie zamontowano 7 bujaków i 2 huśtawki.

Dzieci jeszcze nie mogą jeszcze korzystać z nowych zabawek, ponieważ słupy, na których są zamontowane urządzenia muszą związać się z podłożem. Na urządzeniach znajdują się informacje o wyłączeniu ich z użytkowania.
Zabawki będą dostępne dla dzieci w pierwszych dniach maja.