Nowe psie toalety oraz kabiny TOI stanęły w mieście

14 lipca 2016


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a przede wszystkim rodziców dzieci korzystających z placów zabaw przy ul. Leszka Czarnego oraz Wymysłowskiej urząd miasta wynajął dwie kabiny sanitarne typu TOI Fresh, które już 14 lipca stanęły przy obu placach zabaw. Ponadto w 6 miejscach na terenie miasta pojawiły się nowe tzw. psie toalety.

- Postawienie tzw. toi toi jest efektem rozmów z prezydenta Radomska z mieszkańcami obu dzielnic, którzy zgłosili zapotrzebowanie na tego typu rozwiązanie. Staramy się w ten sposób sprostać oczekiwaniom rodzin, które przychodzą na place zabaw. Dzięki temu rozwiązaniu dzieci oraz ich rodzice chcąc skorzystać z toalety nie będą musieli na dłużej przerywać zabawy – zauważa naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Marzanna Proszowska.

Kabiny zostały wynajęte wraz z pełnym serwisem oraz ubezpieczeniem do 30 września br. Całkowity koszt wykonania usługi to ok. 2 000 złotych.

Natomiast nowe psie toalety zastąpiły już istniejące.

Psie toalety stanęły przy ul. Leszka Czarnego, ul. Rolnej, Armii Krajowej, placu 3-go Maja. W najbliższym czasie pojawią się także w parku Solidarności.

Plusem nowych pojemników jest to, że woreczki, z których będą korzystać właściciele czworonogów będą bezpłatne. Tym razem Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa zdecydował się na zakup woreczków foliowych, ponieważ dochodziły sygnały od mieszkańców, że te tekturowe używane w starych psich toaletach podczas deszczowych dni stawały się wilgotne i nie nadawały się do użycia.

Koszt jednego pojemnika to 1549,80 złotych.

Roczny koszt utrzymania toalet wyniesie ok. 500 złotych.