Nowa sala zabaw i rekreacji w PP nr 10 oficjalnie otwarta

6 października 2018


Dziś w Publicznym Przedszkolu nr 10 odbyło się oficjalne otwarcie nowej sali zabaw i rekreacji. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał prezydent Jarosław Ferenc wraz z dyrektor Małgorzatą Dymus, przedstawicielem rodziców oraz dzieci.

Na początku swojego istnienia PP nr 10 liczyło 4 grupy i 100 przedszkolaków, po latach i uruchomieniu nowej sali placówka liczy już 7 oddziałów. Przez wiele lat słabym punktem przedszkola był brak sali rekreacyjnej, lecz w 2012 roku, prężnie działająca rada rodziców napisała pismo z prośbą o utworzenie sali rekreacyjnej, zebrała podpisy i złożyła je do urzędu miasta. Pomysłem zainteresował się radny Marek Rząsowski, który złożył wniosek do władz miasta o napisanie projektu rozbudowy przedszkola. Gdy projekt był gotowy, kropkę nad przysłowiowym „i” postawił prezydent Jarosław Ferenc, który zabezpieczył w budżecie miasta środki na realizację inwestycji. Dziś przedszkole doczekało się jej oficjalnego otwarcia, podczas którego gratulacje, życzenia dalszego rozwoju przedszkola oraz upominki na ręce dyrektora złożyli zaproszeni goście, wśród których znalazły się m.in. władze miasta, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, radni miejscy, nauczyciele i rodzice.

- Dzięki nowej sali dzieci będą mogły uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Tu znalazła swoje miejsce także nowa grupa przedszkolna. Mam nadzieję, że nowa sala spełni wszystkie oczekiwania zarówno dzieci jak i nauczycieli. A w przyszłości placówka doczeka się kompleksowej termomodernizacji – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Poświęcenia sali dokonał proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Radomsku ks. Józef Błasiński. W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki, które zaprezentowały się w tańcu i śpiewie, opowiadając przy tym anegdoty z przedszkolnego życia. Przed publicznością wystąpili także rodzice, którzy pokazali inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Po występach przybyłych gości zaproszono na tort i poczęstunek.