Nauczyciele z Izraela poznali radomszczańskie szkoły

14 grudnia 2017


Do Radomska przyjechała delegacja z partnerskiego miasta Kiryat Bialik. Przez najbliższe dni nauczyciele z Izraela będą uczestniczyć w życiu radomszczańskich szkół.

Gości z Izraela przywitał prezydent Jarosław Ferenc wraz z naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzatą Krupską. Podczas godzinnego spotkania w urzędzie miasta prezydent opowiedział nauczycielom o naszym mieście oraz życzył udanej wizyty w Radomsku.

Kolejne godziny pierwszego dnia obecności izraelskich nauczycieli w naszym mieście upłynęły pod znakiem zwiedzania radomszczańskich szkół podstawowych. Delegacja udała się do szkół nr 6, 4, 7, 2 i 9, gdzie zapoznali się z uczniami i kadrą nauczycielską. Pedagodzy z Izraela byli pod wrażeniem wysokiego stopnia zaawansowania programu nauczania, a w szczególności matematyki oraz innych nauk ścisłych. Pozytywne wrażenie wywarła też gościnność naszych szkół – każda z nich przygotowała coś miłego dla delegacji, nie zabrakło występów artystycznych i smacznego poczęstunku.

Podczas tygodniowej wizyty nauczyciele z Izraela będą mieli szansę zapoznać się z metodami prowadzenia zajęć lekcyjnych przez radomszczańskich pedagogów, dzięki czemu wzbogacą swoje doświadczenia dydaktyczne.