Najpiękniejsze ekochoinki wybrane

15 grudnia 2017


Dziś w Galerii Muzeum Regionalnego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ekochoinkę.  Przedszkolaki ozdabiając swoje drzewka wykazały się wyjątkową wyobraźnią.

Konkurs na „Ekochoinkę” zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Miasto Radomsko skierowany był do publicznych przedszkoli z terenu miasta. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc. Partnerem konkursu oraz fundatorem nagrody za zajęcie I miejsca Interseroh  Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Do konkursu zgłosiło się 8 przedszkoli. Konkurs polegał na wykonaniu z odpadów po opakowaniach ozdób choinkowych  i umieszczeniu ich na drzewku choinkowym.

Jury postanowiło przyznać trzy główne nagrody oraz dwa wyróżnienia.

Wyniki:
I miejsce - Publiczne Przedszkole nr 2
II miejsce - Publiczne Przedszkole nr 3
III miejsce - Przedszkole Specjalne

Wyróżnienie otrzymały: Publiczne Przedszkole nr 4 i Publiczne Przedszkole nr 9.

Nagrody w postaci zabawek laureatom konkursu wręczył św. Mikołaj wraz z wiceprezes PGK Izabelą Michnowską oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanną Proszowską. Na zakończenie uroczystości wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku, którzy zaprezentowali jasełka.