Nagrody dla najlepszych młodych sportowców

13 czerwca 2017


Młodzi sportowcy, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli bardzo dobre wyniki sportowe zostali dziś nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Radomska.

Najlepsi uczniowie radomszczańskich podstawówek i gimnazjów, którzy w mijającym roku szkolnym wykazali się wybitnymi wynikami sportowymi zostali nagrodzeni przez prezydenta Jarosława Ferenca. Nagrody wręczono również nauczycielom wychowania fizycznego, których wychowankowie odnieśli największe sukcesy sportowe, a także dyrektorom szkół za zajęcie wysokich miejsc w klasyfikacji sportowej placówek oświatowych w Radomsku.

Uczniowie nagrodzeni za wybitne osiągnięcia sportowe:
Szkoły Podstawowe
Mateusz Kowalski z PSP nr 1
Jakub Zieliński z PSP nr 2 
Pisarek Bartosz z PSP nr 2
Hubert Wolski z PSP nr 3
Kacper Wolski z PSP nr 4
Wiktoria Terka z PSP nr 4
Aleksandra Kierlik z PSP nr 4
Natalia Kubala z PSP nr 4
Milena Kowalska z PSP nr 6
Maja Zielińska z PSP nr 6
Nikola Majchrzak z PSP nr 7
Magdalena Szcześniak z PSP nr 9
Kacper Janczak z PSP nr 10

Gimnazja
Maja Grobelniak z PG nr 1
Seweryn Zatoń z PG nr 2
Rafał Grabarz z PG nr 3
Cezary Sapota z PG nr 3
Emanuel Gościej z PG nr 5
Artur Soból z PG nr 5
Zuzanna Kaczmarczyk z PG nr 6
Aleksander Ciupa z PG nr 6

W rywalizacji szkół podstawowych w grupie dziewcząt trzy najlepsze placówki to PSP nr 7, PSP nr 6 i PSP nr 9. W rywalizacji wśród chłopców najlepiej wypadła PSP nr 3, która pokonała PSP nr 2 i PSP nr 1.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych w grupie dziewcząt pierwsze miejsce przypadło PG nr 6. Na drugiej pozycji znalazło się PG nr 3, a na trzeciej PG nr 5. Wśród kategorii chłopców wygrało PG nr 3, które pokonało nr PG 4 i PG nr 5 oraz PG nr 6.

Serdeczne gratulacje i podziękowania z rąk prezydenta otrzymali także nauczyciele, których wychowankowie odnieśli sportowe sukcesy: Aneta Zaskórska, Agnieszka Bajon, Zbigniew Solarik, Jolanta Rogozińska, Adam Kołodziejski, Sławomir Kruszewski i Łukasz Cichuta.

Prezydent miasta złożył także podziękowania na ręce Ryszarda Kucharskiego za koordynację współzawodnictwa sportowego radomszczańskich szkół.