Na Wymysłówku, nie tylko o Wymysłówku

15 listopada 2017


Drogi, kanalizacja, możliwości wykorzystania do rekreacji zbiornika retencyjnego czy przebieg południowej części obwodnicy. To niektóre tematy blisko dwugodzinnego spotkania Jarosława Ferenca z mieszkańcami na Wymysłówku. Prezydent zapowiedział rekordowy budżet na inwestycje w Radomsku, który w przyszłym roku wyniesie 27 milionów zł.

W spotkaniu uczestniczył radny z tego okręgu Zbigniew Piechowicz oraz prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Marek Glądalski.

Wymysłówek staje się ulubionym miejscem rekreacji radomszczan. Tutaj jest tężnia solankowa, zbiornik retencyjny, lasy i łąki tworzące swoisty mikroklimat. Jednak wzmożony ruch samochodowy staje się uciążliwy dla mieszkańców, którzy skarżyli się na jakość dróg, brak progów zwalniających czy luster poprawiających widoczność. Przed gruntowną modernizacją i położeniem nowych nakładek miasto chce skanalizować ulice. Wniosek o dofinansowanie unijne do kanalizacji złożony przez PGK jest na 8. miejscu listy rezerwowej. W ciągu kilku miesięcy awansował z 41. pozycji. Decyzje dotyczące dofinansowania powinny zapaść na początku przyszłego roku. Inwestycja, obejmująca też m.in. awaryjne zasilanie dla oczyszczalni ścieków, byłaby realizowana przez około 3 lata.

Natomiast, jak zapowiedział prezydent, już w przyszłym roku powstanie chodnik wzdłuż ulicy Wymysłowskiej do tężni i park rekreacyjny w tym miejscu. Miasto zainwestuje też w zbiornik retencyjny, by mógł pełnić funkcję rekreacyjną dla mieszkańców Radomska.