Młodzież z Kiryat Bialik odwiedzi Radomsko

3 marca 2017


Już w najbliższy piątek 10 marca do Radomska zawita ponad 200 osobowa delegacja młodzieży z partnerskiego miasta Kiryat Bialik (Izrael).

Będzie to kolejna wizyta młodych Izraelczyków w Radomsku. Tradycją związaną z odwiedzinami naszego miasta stały się uroczystości pod Macewą przy ulicy Joselewicza. Nie inaczej będzie również i w tym roku - ceremonia rozpocznie się o godzinie 10.00 przed pomnikiem upamiętniającym radomszczańskich Żydów, którzy zostali zesłani do obozu w Treblince. Wezmą w niej udział również władze Miasta Radomsko, które złożą kwiaty i uczczą pamięć ludności żydowskiej wywiezionej z getta. Nie zabraknie też części artystycznej wspólnie wykonanej przez młodzież z Radomska i Kiryat Bialik.

Przed rozpoczęciem i w czasie trwania uroczystości nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym -  od godziny 8.00 do 12.00 będzie zamknięta ulica Joselewicza.

Po części oficjalnej młodzież uda się na Halę Sportową przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku, gdzie czekają na nich liczne zabawy integracyjne.