Młodzież ma pomysły na park

Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach pokazywali dziś swoje pomysły na zagospodarowanie skweru przy ulicy Sierakowskiego. Młodzi architekci nie tylko zajmują się doborem gatunku roślin, ale także skupiają się na komunikacji dla pieszych, miejscach dla wypoczynku oraz małej architekturze. 
Przypomnijmy, że współpraca z uczniami rozpoczęła się w ubiegłym roku, kiedy podpisano porozumienie ze szkołą. Uczniowie  drugiej klasy technikum pod czujnym okiem nauczyciela Jana Pawlikowskiego projektują zagospodarowanie skweru przy ulicy Siekrakowskiego. Spośród kilku przedstawionych projektów, mieszkańcy wybiorą jeden, który będzie miał rekomendację do realizacji.
Podczas wizyty młodzież miała okazje zapoznać się z procesem planowania rewitalizacji Parku Świętojańskiego.  Podobnie jak w przypadku parku, uczniowie prace rozpoczęli od inwentaryzacji dendrologicznej skweru, koncepcji a następnie zagospodarowania terenu
Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach, dziękujemy za podjęcie współpracy.