Młodzi i przedsiębiorczy zainspirowani do działania

20 lutego 2017


Dziś w Kofeinie spotkali się młodzi i przedsiębiorczy radomszczanie, którzy mają za sobą już pierwsze spotkanie ze Starterem Radomsko i chcieli dowiedzieć się czegoś więcej.

Tematem pierwszego spotkania inspiracyjnego były najczęstsze błędy popełniane przez młodych, którzy mają pewną wizję, ale nie do końca wiedzą co z nią zrobić dalej. Współtwórcy Startera Bartosz Filip Malinowski oraz Gosia Sołtysiak opowiedzieli, jakie oni popełnili błędy i co zrobić, aby ich uniknąć przy realizacji własnych celów.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

- Cieszę się, że na nasze spotkanie przyszli młodzi ludzie, którzy wiedzieli czego oczekiwać i mam nadzieję, że nie zawiedliśmy. Mam też nadzieję, że po spotkaniu poczuli się zmotywowani do działania. Najtrudniej bowiem wykonać pierwszy krok, wyjść z domu i przyjść na jakieś spotkanie, np. takie jak nasze. Pojawiły się deklaracje, że przyjdą 2 marca na warsztaty. To jest dla nas bardzo ważne, ponieważ właśnie na warsztatach zacznie się prawdziwa wspólna praca. Mam też nadzieję, że swoim entuzjazmem zarażą innych, a dzięki temu stworzymy społeczność młodych i przedsiębiorczych. Bez tego nie zadziała nasz Starter - mówi Bartosz Filip Malinowski. - Już widzę potencjał, ale tak naprawdę będzie się on ujawniał w indywidualnych rozmowach podczas szkoleń i warsztatów, przy realizacji twórczych projektów. Każdy ma przecież inne plany i pomysły. Chodzi o to, by dotrzeć do każdego i dać narzędzia, które pozwolą im się realizować – dodaje.

Przed młodymi i przedsiębiorczymi radomszczanami kolejne spotkanie, tym razem w formie warsztatów, które odbędzie się 2 marca br. w Galerii Muzeum Regionalnego.

Zachęcamy do zapisywania się na wydarzenie oraz wypełnienie krótkiego formularza, który pozwoli lepiej poznać potrzeby uczestników, aby rozwijać Starter w kierunku, jaki preferują.

A już 28 lutego br. zapraszamy na wydarzenie dedykowane przedsiębiorcom sektora MŚP. Warto się zapisać i wypełnić formularz.