Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2017


Uroczystą Sesją Rady Miejskiej rozpoczęły się miejskie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Posiedzenie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego. Kolejnym punktem było wręczenie Medali Miasta Radomska, które zostały przyznane Pelagii Oleszkiewicz i Januszowi Plewińskiemu. Niestety stan zdrowia nie pozwolił im na osobiste odebranie medali. W ich imieniu uczynili to ich bliscy.

W sesji uczestniczyli uczniowie radomszczańskich szkół, którzy należą do samorządów szkolnych. Uczestnicy posiedzenia wysłuchali trzech wystąpień na temat lokalnego patriotyzmu przygotowanych przez: Aleksandrę Drzewowską z PSP nr 7 , Natalię Kawkę z PSP nr 6 i Miłosza Kowalczyka z PSP nr 9.
Uroczystą Sesję zakończył występ chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. S. Moniuszki, który wykonał wiązankę pieśni i piosenek patriotycznych.

O godz. 11.00 uczestnicy obchodów wzięli udział w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny w Kolegiacie św. Lamberta. Następnie delegacje parlamentarzystów, władz miasta i powiatu, służb mundurowych, kombatantów, szkół oraz działających w mieście stowarzyszeń i organizacji złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego, która znajduje się na budynku Muzeum Regionalnego.

Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc podczas swojego wystąpienia podkreślił, że żyjąc w czasach wolnej, niepodległej Rzeczypospolitej możemy z dumą manifestować swoje przywiązanie do Ojczyzny.

- Zróbmy wszystko, aby 11 listopada był dniem radosnym i wyjątkowym dla każdego z nas. Jest to przecież dzień ponownych narodzin naszej Ojczyzny – mówił prezydent.

Zaprosił także mieszkańców do skorzystania z oferty imprez kulturalnych i sportowych, które odbywają się w ramach obchodów Święta Niepodległości.