Miasto dzieci

1 czerwca 2017


Dziś w Dzień Dziecka władzę nad miastem przejęli najmłodsi jego mieszkańcy. Obchody święta dzieci rozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami Radomska. W ten oto sposób rozpoczęły się Dni Radomska 2017.

Dzień zaczął się od spartakiady przedszkolaków na boisku przy ul. Kościuszki. Potem na stadionie przy ul. Brzeźnickiej odbyły się eliminacje do Radomszczańskiego Euro 2017.

Główne obchody Dnia Dziecka zainaugurował o godz. 15.00 barwny i wesoły korowód, w którym uczestniczyły dzieci z radomszczańskich szkół i przedszkoli. Korowód wyruszył z Placu 3-go Maja, a stamtąd przemaszerował pod urząd miasta, gdzie prezydent Jarosław Ferenc wraz z zastępcami Małgorzatą Kańską-Kipigroch i Jackiem Belką oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Więckiem przekazali delegacji dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 symboliczny klucz do bram miasta. Klucz został wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

- Na ten jeden wyjątkowy dzień przekazuję Wam drogie dzieci władzę nad miastem – mówił przekazując symboliczne klucze do bram Radomska prezydent Jarosław Ferenc - Życzę Wam wspaniałego Dnia Dziecka, abyście wszyscy byli uśmiechnięci, radośni każdego dnia – dodał.

Następnie uczestnicy korowodu ruszyli w kierunku Parku Solidarności, gdzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji.
Na początek rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebrania. Wśród przedszkolaków jury najwyżej oceniło przebrania dzieci z PP nr 1, a wśród szkół podstawowych - uczniów PSP nr 7. Przyznano także nagrody indywidualne.

Podczas imprezy nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Radomsko jak malowane”. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, aby wybrać najlepsze prace, ponieważ poziom ich wykonania był bardzo wysoki.

Wyniki konkursu:

Kat. przedszkolaki
I miejsce – Oliwia Sztompka
II miejsce – Monika Tomala
III miejsce – Emilia Klimczak
Wyróżnienie otrzymała Laura Ścisłowska

Kat. Klasy I – III
I miejsce – Judyta Jagusztyn
II miejsce – Anna Drozdek
III miejsce – Adrian Ściegienny
Wyróżnienie otrzymała Michalina Smyk

Kat. Klasy IV – VI
I miejsce - Aleksandra Wieczorek
II miejsce – Maja Rębisz
III miejsce – Natalia Grabowska
Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Cyran

Kat. Gimnazja
I miejsce – Weronika Zarębska
II miejsce – Michalina Grzywacz
III miejsce – Jessica Nems
Wyróżnienie otrzymała Karolina Ciupińska

Dalszy ciąg zabawy upłynął pod znakiem konkursów z nagrodami i pokazów. Dużym zainteresowaniem milusińskich cieszył się pokaz iluzjonisty. A na zakończenie Dnia Dziecka zaprezentowały się grupy taneczne i mali wokaliści.

Przez całą imprezę dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Dużą atrakcją były pokazy pojazdów oraz sprzętu strażackiego i policyjnego. Była także darmowa wata cukrowa, lody oraz popcorn. Ponadto MOPS przygotował warsztaty plastycznie, malowanie twarzy oraz słodki poczęstunek. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Miejski Dom Kultury.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród dla dzieci, a byli nimi: Frigo Ligistics, Centrum Nauki i Biznesu „Żak”, Społeczna Akademia Nauk, Jysk i Korner.