Koniec Dni Rodziny - Procesja Jadwiżańska

9 czerwca 2019


Dziś miała miejsce coroczna procesja z relikwiami św. Jadwigi Królowej - patronki miasta. Tradycyjnie już kończy ona Radomszczańskie Dni Rodziny.

Przed godz. 17. procesja ruszyła spod kolegiaty św. Lamberta i zatrzymując się po drodze na trzech rozkładowych stacjach dotarła do parafii św. Jadwigi. Wcześniej prezydent Jarosław Ferenc złożył kwiaty pod pomnikiem patronki miasta znajdującym się w parku na pl. 3. Maja. Stacja I - Urząd Miasta - Święta Jadwiga, wzór sprawiedliwej władzy. Stacja II - I Liceum Ogólnokształcące - Święta Jadwiga, krzewicielka oświaty i kultury. Stacja III - Przychodnia Lekarska, ul. Armii Krajowej - Święta Jadwiga, opiekunka cierpiących i ubogich.

Na końcu trasy procesji, w kościele parafii św. Jadwigi, odbyła się msza święta, która zaczęła się od przemówień. Prezydent Jarosław Ferenc przybliżył najpierw zasługi głównej prowodyrki tego wydarzenia, po nim kilka słów od siebie powiedział organizator Radomszczańśkich Dni Rodziny Tadeusz Olczyk, a na koniec radna miejska Jadwiga Łysik poinformowała zgromadzonych o uchwalonym na ostatniej sesji rady miejskiej (uchwała nr VII/86/19) przyznaniu Medalu Miasta Radomska Tadeuszowi Olczykowi - swojemu przedmówcy. Mszę muzycznie wzbogacił występ chóru Cantabile.