„Koniczynka” otworzyła serca i Centrum Terapii

30 sierpnia 2016


Zapał i ciężka praca Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” opłaciły się, bo dziś 30 sierpnia otwarte zostało Centrum Terapii.

„Koniczynka” realizując swoje, jak dotąd największe marzenie pokazała, że cuda się naprawdę zdarzają, a spełnianie marzeń wielu osób jest możliwe. To wszystko dzięki ciężkiej pracy oraz wsparciu ludzi dobrej woli, którzy dziś są największymi przyjaciółmi Stowarzyszenia.

- Kiedy na początku naszej drogi weszłam do tego pomieszczenia byłam przerażona. Dziś wiem, że cuda się naprawdę zdarzają, a to wszystko dzięki ludziom o ogromnych sercach, którzy odważyli się nam pomóc i uwierzyli, że nasze marzenia są realne – mówiła podczas otwarcia prezes Stowarzyszenia „Koniczynka” Katarzyna Chybała.

Grono darczyńców powiększało się z każdym rokiem budowy Centrum. Z wielkiego pomieszczenia, które wypełnione było plątaniną rur powstało Centrum Terapii z prawdziwego zdarzenia, z kilkoma pomieszczeniami przeznaczonymi na salę rehabilitacyjną, gabinety lekarskie, świetlicę, salę do hydroterapii, szatnią, salą do biofeedback, czy salę doświadczania świata.

Efekt prawie czteroletniej pracy przy adaptacji pomieszczeń mogli dziś obejrzeć przybyli na otwarcie goście, wśród których był Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc wraz z wiceprezydent Małgorzatą Kańską-Kipigroch oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Jacek Gębicz.

- Cieszę się, że mogę dziś uczestniczyć w otwarciu Centrum Terapii. Zawsze kibicowałem „Koniczynce” w realizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Uważam, że „Koniczynka” doskonale spełnia swoje zadania i wiele dzieci znajdzie tu fachową pomoc i wsparcie, na które zasługują – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

Podczas otwarcia nie zabrakło wielu gratulacji, życzeń oraz prezentów dla podopiecznych „Koniczynki”, którzy będą korzystać z Centrum. Był też tort oraz zwiedzanie pomieszczeń.

We wrześniu odbywać się będą działania organizacyjne. Zajęcia w Centrum Terapii "Koniczynka" rozpoczną się od 1 października.

Kolejnym przedsięwzięciem, które Stowarzyszenia chce realizować to utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej dla niepełnosprawnych osób dorosłych po ukończeniu 24 roku życia.