Konferencja prasowa Centrum Nowoczesnych Inwestycji

8 listopada 2016


Centrum Nowoczesnych Inwestycji tworzy radomszczański program akceleracyjny dla start-upów. O założeniach programu oraz innych działaniach podejmowanych przez CNI mówiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- W czasie kampanii wyborczej mówiłem o potrzebie działań, aby do miasta przyciągać nowoczesne technologie. Jednym z pomysłów było uruchomienie programu dla młodych, nowoczesnych firm oraz osób, które dopiero będą rozpoczynały swoją działalność gospodarczą. Mówiłem też o tym, że dla przedsiębiorców trzeba robić znacznie więcej. Do tej pory Biuro Obsługi Inwestora było jednoosobowe. Stworzyłem Centrum Nowoczesnych Inwestycji, które liczy kilka osób, które mają za zadanie stworzyć warunki dla przedsiębiorców, aby miasto stało się jak najbardziej przyjazne dla biznesu - powiedział.

Centrum Nowoczesnych Inwestycji tworzy radomszczański program akceleracyjny dla start-upów, który w przyszłości przerodzi się w inkubator nowoczesnej przedsiębiorczości. Celem działania jest wspieranie przedsiębiorczości oraz ściąganie do Radomska nowoczesnych inwestycji.

Chodzi o zainspirowanie młodych radomszczan do zakładania start-upów i realizacji swoich przedsięwzięć w powstającej w ich mieście strefie inkubacyjnej, wsparcie młodych radomszczan w realizacji tego typu inicjatyw poprzez stworzenie dogodnych warunków akceleracyjnych oraz stworzenie nowych miejsc pracy na rynku lokalnym.

Podczas konferencji Jarosław Wojdełko, kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji, wymienił ostatnie i bieżące inwestycje firm w radomszczańskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Są to:
Cortizo – rozbudowa zakładu o nową halę 8000 m kw. w celu zwiększenia produkcji;
Isopak – rozbudowa na działce zakupionej od McDonald’s, planuje rozbudowę i zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu oraz nabycie maszyn i urządzeń technicznych w celu zwiększenia produkcji;
HSV - zakup maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz zautomatyzowanie systemu odbioru wyrobów, dzięki którym nastąpi istotny wzrost wydajności produkcyjnej zakładu;
Union Industries – rozbudowa zakładu w celu realizacji drugiej linii produkcyjnej i zwiększenia produkcji na włókninę do materiałów higienicznych;
Cynkownia Radomsko – w 2016 roku powstał i rozwija produkcję zakład cynkowni, w zakładzie o powierzchni 3600 m kw. prowadzone są usługi cynkowania elementów metalowych powstających na terenie Radomska.

A co w przyszłości?
- Miasto złożyło ofertę dla producenta z zakresu przemysłu lotniczego. Szacowany obszar inwestycji około 10 ha i kilkaset miejsc pracy.
- Lokalizacją w Radomsku jest zainteresowany operator logistyczny, oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Szacowany obszar inwestycji  to około 13 ha.
- 21 października odbyło się spotkanie z ponad 20 osobową grupą zarządzających z Europy i świata, zakładów produkujących części samochodowe. Lokalizacja zakładu w Radomsku jest brana pod uwagę;
- Przedstawiono lokalizację i przeprowadzono wstępne rozmowy oraz przekazano materiały koreańskiemu producentowi części samochodowych i lotniczych.
- Prowadzone są rozmowy z trzema lokalnymi przedsiębiorcami zainteresowanymi lokalizacją w strefie w celu zwiększenia swoich zdolności produkcyjnych zarówno co do ilości jak i asortymentu. - Zaplanowane spotkanie z włoskim inwestorem produkującym elementy stalowe na działce 1,5-2ha z przewidywanym zatrudnieniem 35 osób.