Koncert Piosenki Biesiadnej

25 listopada 2015


24.11.2015r na deskach Miejskiego Domu Kultury odbył się”Koncert Piosenki Biesiadnej” przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Radomsku oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”.

Koncert zorganizowano w ramach projektu pt. „Ocalić od zapomnienia” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej jako działanie na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Występ miał charakter biesiadny, a głównym jego tematem była staropolska uroczystość weselna zainscenizowana przez uczestników ŚDS oraz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Śpiewano znane wszystkim szlagiery jak „Szła dzieweczka do laseczka”,”Głęboka studzienka” czy „Gdybym miał gitarę”. Przygotowania trwały kilka miesięcy i przyniosły oczekiwany efekt zakończony wielkim sukcesem i olbrzymimi owacjami zgotowanymi przez zgromadzoną publiczność.

Oprócz uczestników projektu na scenie wystąpili również zaproszeni goście, a wśród nich: Środowiskowy Dom Samopomocy i Dzienny Dom Pomocy Społecznej z Sochaczewa, Specjalny Ośrodek Szkolono – Wychowawczy i Warsztaty terapii zajęciowej z Radomska a także Dom Pomocy Społecznej z Radziechowic oraz grupa artystyczna „Rozśpiewany Kowalowiec”. Ogromne brawa otrzymała najmłodsza uczestniczka koncertu – Zosia Grunt z PSP3 za brawurowe wykonanie „Głębokiej studzienki”. Było wesoło,kolorowo były tańce i przemiła atmosfera po prostu dobra zabawa. Jak to na weselu.