Koncert Mironiuk/Zygma

8 kwietnia 2018

18:00


8 kwietnia 2018 o godz. 18.00 Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na recital duetu MIRONIUK/ZYGMA. Mironiuk/Zygma to duet nieoczywisty. Dwa zupełnie różne charaktery, które znalazły swój język w muzyce. Na recital składa się przekrój utworów, z którymi mieli okazję zaprezentować się na ogólnopolskich festiwalach oraz specjalnie przygotowane na tę okazję numery. Usłyszymy teksty m.in. Osieckiej, Wysockiego, Brela w nowych, aktorskich aranżacjach oraz mniej znane utwory z kręgu piosenki artystycznej. Duet wielokrotnie koncertował na terenie całego kraju.


Nagrody:
I miejsce oraz tytuł najlepszego akompaniatora na V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej WSCHODY 2016 ( Lublin )
II miejsce na V Lubelskim Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne” 2016 ( Lublin ) 
II miejsce na I Konkursie Piosenki Aktorskiej w ramach Festiwalu "OFF Północna" 2018 ( Łódź ) 
III miejsce w XXV Finale Turnieju Poezji Śpiewanej 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 2016 ( Włocławek ) 
III miejsce w konkursie 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki – Krakowskiego Festiwalu Piosenki 2016 ( Kraków )


Dominik Mironiuk, lat 21, 183 cm wzrostu, 70 kg czystej poezji. Jak ziewa to płacze, jak płacze to śpiewa, jak śpiewa... przekonają się Państwo sami. Ma już za sobą studia matematyczne, które rzucił po 27 dniach. W dzieciństwie zagorzały fan Eurowizji i Disco Relax. Od 2 lat zajmuje się piosenką z treścią, szczególnie piosenką aktorską. Obecnie studiuje aktorstwo w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Piotr Zygma, muzyk wszechstronny, kompozytor, akompaniator. Absolwent jazzu i muzyki estradowej w klasie Mariusza Bogdanowicza na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Basista wielu projektów muzycznych w Polsce. Zdobywca nagrody przyznawanej przez Michała Urbaniaka w ramach warsztatów UrbanatorDays 2010. Twórca muzyki teatralnej i filmowej.

Sala kameralna, bilety: 5 zł