Kolorowe wspomnienia z wakacji

19 października 2017


I znów dziecięca wyobraźnia, wrażliwość oraz talent pozwoliły wyruszyć w wyjątkową i jedyną wyprawę w świat widziany oczami uczestników kolejnych plastycznych konkursów zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku.

XIV edycja konkursu „Pocztówka z wakacji” zgromadziła łącznie 534 prace nadesłane z wielu miast Polski, jak: Radomsko, Zamość, Chełm czy Piotrków Tryb. Z oceną tych pięknych pocztówek, musiało się zmierzyć jury w składzie:
Przewodniczący: Artur Nowicki – artysta plastyk, ilustrator
członkowie: Marzena Zacharewicz – artysta plastyk i Renata Barwaśna–Kowalczyk - kierownik Oddziału dla dzieci MBP w Radomsku.

Spośród tak wielu wspaniałych prac udało się wyłonić te najpiękniejsze. Ich autorom nagrody wręczyła zastępca prezydenta miasta Radomska Małgorzata Kańska-Kipigroch wraz z dyrektor biblioteki Anną Kosendek i przewodniczącym Jury Arturem Nowickim.

Decyzją Jury przyznano nagrodę Grand Prix Annie Jabłońskiej ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu.

W kategorii od 6 do 8 lat przyznano nagrody:
I miejsce – Wiktorowi Dawidowi z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku,
I miejsce – Kornelii Typek ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu,
II miejsce – Laurze Kaczmarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kietlinie,
II miejsce – Igorowi Kruszewskiemu z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku,
III miejsce - Gabrieli Galek z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Chełmie,
III miejsce – Weronice Pietryce z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Wyróżnienia przyznano:
Juliuszowi Bogaczowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach,
Nikoli Bojarskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomsku,
Milenie Chądzyńskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brudzicach,
Marcinowi Chrostowskiemu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach,
Natalii Gębicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomsku,
Judycie Jagusztyn z Pracowni Działań Twórczych „kARTka” w Radomsku,
Szymonowi Kuźniarowi z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim,
Zuzannie Ociepie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku,
Miłoszowi Piotrowskiemu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Blakowej,
Kornelii Siewier z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobryszycach,
Wiktorowi Stępniowi z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku,
Zuzannie Szymczak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku.

W kategorii od 9 do 11 lat przyznano nagrody:
I miejsce – Joannie Hebdzie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kietlinie,
I miejsce – Julii Warchulińskiej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim,
II miejsce – Alicji Auguścik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobryszycach,
II miejsce – Adrianowi Ściegiennemu z Pracowni Działań Twórczych „kARTka” w Radomsku,
III miejsce – Joannie Górskiej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim,
III miejsce – Idze Kubik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku.

Wyróżnienia przyznano:
Julii Borowik z Publicznej Szkoły Podstawowej Kobielach Wielkich,
Dominice Dziwińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku,
Magdzie Gębicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomsku,
Nikoli Glanowskiej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Tryb.

W kategorii od 12 do 13 lat przyznano nagrody:
I miejsce – Aleksandrze Gawin z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku,
II miejsce – Patrycji Paul z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brudzicach,
III miejsce – Martynie Kowalskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku,
III miejsce – Natalii Starczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku.

Wyróżnienia przyznano:
Michalinie Grzywacz z Pracowni Działań Twórczych „kARTka”w Radomsku,
Julii Handydraj z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku,
Julii Jafra z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie,
Natalii Struzik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzałkowie.

Natomiast do konkursu plastycznego ph. „Mój pierwszy przewodnik po Europie” zgłoszono łącznie 12 prac. Jury obradujące w tym samym składzie postanowiło przyznać:

W kategorii od 6 do 8 lat przyznano nagrodę:
I miejsce – Julii Koper z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brudzicach.

W kategorii od 9 do 11 lat przyznano nagrody :
II miejsce - Adamowi Frymusowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pławnie,
II miejsce – Joannie Hebdzie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kietlinie.

W kategorii od 12 do 13 lat przyznano nagrody:
I miejsce – Beacie Wojtani z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorzędowie,
II miejsce – Amelii Zatoń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pławnie,
III miejsce – Annie Muszyńskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kodrębie.

Gratulacje oraz wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom konkursu.