Kolorowa Lokomotywa – przystanek Radomsko

10 sierpnia 2017


W Miejskim Domu Kultury trwają warsztaty rękodzieła realizowane w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa” organizowanego przez Łódzki Dom Kultury.

„Kolorowa Lokomotywa” gości w Radomsku już po raz piąty i za każdym razem przyciąga wiele dzieci chcących przyjemnie spędzić wakacyjny czas. W tym roku uczestnicy wzięli udział w atrakcyjnych wycieczkach m.in. do Spalskiego Parku Krajobrazowego czy Łódzkiego Ogrodu Botanicznego, nie zabrakło też ciekawych warsztatów oraz konkursów.

- Dziś prowadzimy warsztaty rękodzieła, podczas których dzieci mogą zapoznać się ze sztuką ludową. Nie jest to nasza pierwsza wizyta w Miejskim Domu Kultury i cieszymy się, że możemy współpracować. Dziś dzieci mają możliwość pracy z profesjonalnymi plastykami, którzy przekazują im wiedzę związaną ze sztuką ludową – wyjaśnia Andrzej Białkowski z Łódzkiego Domu Kultury dodając, iż najmłodsi m.in. uczą się rzeźbić w drewnie, wyplatać wiklinę, tworzyć tradycyjne ozdoby z kolorowego papieru oraz dobrze się bawią.

Celem projektu jest połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, a także obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska.