Kolejne spotkanie Zespołu ds. Problemów Sieci Drogowej

25 stycznia 2017


Podczas minionego posiedzenia Zespołu ds. Problemów Sieci Drogowej podjęto, m.in. temat bezpieczeństwa oraz jakości życia mieszkańców fragmentu ul. Młodzowskiej.

Radomszczanie mieszkający przy ul. Młodzowskiej obecni podczas spotkania zwrócili uwagę na problem rozjeżdżania drogi przez ciężkie samochody. Mieszkańcy od lat skarżą się na tiry, które wyjeżdżając z terenu działających w okolicy firm, zanieczyszczają drogę i powietrze oraz uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się po ulicy pieszym.

- Mieszkańcy wskazują, że na ulicy odbywa się ruch ciężki, ale zarówno jedna, jak i druga firma nie wykazują potrzeby korzystania z tego odcinka. Będziemy starali się to monitorować, być może tymczasowo zainstalowana zostanie kamera, dzięki której stwierdzimy czy ruch ciężkich pojazdów faktycznie się odbywa i kto go generuje. Znajduje się tam kilka podmiotów gospodarczych, z którymi również musimy porozmawiać – zaznacza wiceprezydent Jacek Belka.

Jednym z pomysłów jest zmiana organizacji ruchu poprzez ograniczenie wjazdu na fragment ulicy Młodzowskiej pojazdów powyżej 12 ton.

- To czy wprowadzimy ograniczenie do 12 czy 15 ton będzie zależeć od firm, które świadczą usługi przy tej ulicy – dodaje zastępca prezydenta.

Władze miasta zapewniają, że podejmą również działania w celu budowy chodnika.

Uczestnicy wczorajszego spotkania omówili także kilka innych tematów, m.in dot. poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Piastowskiej i Łokietka oraz rejonu między hipermarketem a kościołem oraz rozwiązaniem problemu przejścia dla pieszych w rejonie ul. Wyszyńskiego.