Jubileuszowy Dzień Patrona w "Elektryku"

14 października 2016


Jubileuszowy Dzień Patrona zorganizował Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. 20-lecie nadania szkole imienia profesora Janusza Groszkowskiego świętowano 14 października w Powiatowej Hali Sportowej.

W uroczystości uczestniczyli, m.in. prezydent Radomska Jarosław Ferenc i starosta radomszczański Andrzej Plutecki, nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły.

Prof. Janusz Groszkowski był cenionym naukowcem - elektronikiem, radiotechnikiem, autorem kilkuset publikacji, laureatem wielu nagród.

„Ta wybitna postać to wzór do naśladowania dla członków całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli i rodziców. Dorobek naukowy pozostawiony przez niego, służy kolejnym pokoleniom. Zapewne w dużej części jest przekazywany młodym, którzy kształcą się w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych, tutaj zdobywają wiedzę, odkrywają swoje talenty. Niektórzy z nich - dzięki poznanym ideałom Profesora - odnajdą też zapewne powołanie i utwierdzą się, by swe dorosłe, dojrzałe życie związać z pracą naukową, z pracą której efekty będą ważne dla rozwoju nie tylko naszego miasta, kraju ale i świata” - napisał m.in. prezydent Radomska w liście gratulacyjnym przekazanym dyrektorowi ZSE-E, Adamowi Jałkiewiczowi.