Jedyny w roku "Magiczny wieczór" Stowarzyszenia "Koniczynka"

19 listopada 2016


Sobotni wieczór 19 listopada w tym roku dla Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” był wyjątkowy… magiczny.

Magię tego wyjątkowego wieczoru - jak podkreśla prezes Stowarzyszenia "Koniczynka" Katarzyna Chybała - tworzą zaproszeni goście, którzy mają ogromne dobre serca i wspierają organizację w wielu aspektach jej działalności.

W „Magicznym Wieczorze” uczestniczył, m.in. Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc wraz z zastępcą prezydenta Małgorzatą Kańską-Kipigroch.

„Magiczny Wieczór” Stowarzyszenia „Koniczynka” to jedyny taki wieczór w roku, kiedy organizacja podsumowuje roczne działania. A rok 2016 dla „Koniczynki” był wyjątkowy, ponieważ spełniło się największe marzenie członków Stowarzyszenia, bowiem w sierpniu udało się uruchomić Centrum Terapii dla osób niepełnosprawnych. Podopieczni „Koniczynki” od października korzystają z rehabilitacji, integracji sensorycznej czy biofeedbacku. A z początkiem 2018 roku w placówce zacznie przyjmować psychiatra dziecięcy oraz neurolog.

Ponadto Stowarzyszenie tworzy w Dmeninie pierwszy w Powiecie Radomszczańskim Zakład Aktywizacji Zawodowej dla osób niepełnosprawnych. Otwarcie placówki planowane jest na 2018 rok.

Podczas „Magicznego Wieczoru” nie tylko podsumowuje się mijający rok, który obfitował w rozmaite akcje i kampanie charytatywne, ale także wyróżnia osoby, które w ciągu roku dołączyły do grona przyjaciół organizacji. Takie osoby oraz instytucje uhonorowane zostają zielonymi, srebrnymi lub złotymi „Koniczynkami”.

Do grona odznaczonych w tym roku dołączyli:
Monika Mądrzak-Białek
Anna Gajewska
Ziemowit Kęsy
Waldemar Sobczyk
Przemek Urbański
Beata Pokora
Barbara i Andrzej Kopiec
Redakcja "Pomiędzy Stronami"
Redakcja "Dziennika Łódzkiego", "Co nowego" , "Radomsko Naszemiasto.pl”
Redakcja "Gazety Radomszczańskiej"
Redakcja "Radomsko24.pl"
Redakcja "Radia Era"
Redakcja Telewizji NTL
Fundacja „Przyjazna Planeta”

Impreza była także okazją do zaprezentowania nowego kalendarza na 2017 rok.
Wieczór uświetnił występ młodych artystek z Fundacji „Promień Radości”. Nie zabrakło także "magicznego" tortu.