Jan Beniger spotkał się z radomszczanami

10 lipca 2019


Za nami spotkanie z pochodzącym z Radomska utalentowanym piłkarzem Janem Benigerem, który odwiedził radomszczan na Stadionie Miejskim przy ulicy Brzeźnickiej.

Wizyta upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Jan Beniger opowiadał o swojej karierze piłkarskiej,  chętnie udzielał odpowiedzi na zadawane przez publiczność pytania oraz rozdawał pamiątkowe autografy.

Jan Beniger odwiedził Radomsko w ramach projektu IV edycji "Budżetu obywatelskiego" pod nazwą "40-latek", którego  autorem jest prezes RKS Radomsko Radosław Pawelec. W spotkaniu uczestniczyli pasjonaci piłki nożnej, w tym dawni koledzy z boiska Jana Benigera.

W lipcu odbędą się kolejne spotkania z utalentowanymi piłkarzami. 17 lipca (godz. 17.00–19.00) z Cezarym Stefańczykiem – wychowankiem RKS Radomsko, aktualnie zawodnikiem pierwszoligowej Wisły Płock oraz 24 lipca (godz. 17.00–19.00) ze Sławomirem Majakiem – byłym reprezentantem Polski, zdobywcą tytułu "Piłkarza Roku" w Plebiscycie Piłki Nożnej w 1997 r., aktualnie trenerem piłkarskim.

Jan Benigier to były zawodnik "Stali" i "Czarnych Radomsko" (1965), 4-krotny reprezentant Polski, który zadebiutował w meczu z Argentyną (1976), a zakończył grę w drużynie narodowej podczas spotkania z Iranem (1976). Po zakończeniu kariery zawodniczej dał się poznać najpierw jako nieprzeciętny trener (w środowisku piłkarskim utarła się opinia, że jest szkoleniowcem, który ratuje piłkarskie drużyny zagrożone degradacją do klas niższych), a następnie działacz i sędzia piłkarski. Kilkakrotnie nagradzany m.in.: Srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Galeria