IV Radomszczański Bieg Uliczny

29 czerwca 2016


W IV Radomszczańskim Biegu Ulicznym, który odbył się w niedzielę (26 czerwca br.), udział wzięła m.in. 19-osobowa drużyna PRESS GLASS.

Uczestniczący w akcji „Biegamy i wspieramy” zespół postanowił wesprzeć swoim startem działalność lokalnego stowarzyszenia „Koniczynka”.

W niedzielnym biegu na dystansie 10 km udział wzięło w sumie 140 osób, a w koszulkach PRESS GLASS pobiegło 19 osób. Drużyna pracowników firmy specjalizującej się w produkcji szyb dla budownictwa „wybiegała” w sumie kwotę w wysokości 950 zł. Środki te – uzależnione bezpośrednio od liczby uczestników akcji „Biegamy i wspieramy” – przedsiębiorstwo przekazało stowarzyszeniu „Koniczynka”, które prowadzi działalność na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Radomska i okolic. Jak wskazują organizatorzy akcji „Biegamy i wspieramy”, inicjatywa łączy w sobie promocję zdrowego trybu życia i wsparcie dla działalności charytatywnej. Drużyna PRESS GLASS startuje głównie w miastach i okolicach, w których położone są zakłady firmy, a za każdego pracownika kończącego dany bieg przekazywane są określone kwoty na cele dobroczynne.

W niedzielę wysoka temperatura z pewnością nie ułatwiała biegu. Wszyscy biegnący w koszulkach PRESS GLASS dotarli jednak do mety. Pomimo upalnej pogody, liczba startujących była większa niż rok wcześniej. To pokazuje, że w naszą akcję zaangażowana jest nie tylko pewna stała grupa, ale dołączają do niej także kolejni pracownicy – mówi Gerard Plaze, jeden ze współorganizatorów akcji.

IV Radomszczański Bieg Uliczny (Memoriał Mariana Szymańskiego) był drugim w tym roku startem drużyny. W kwietniu zespół PRESS GLASS pobiegł w 8. Biegu Częstochowskim. Akcja „Biegamy i wspieramy” prowadzona jest już od kwietnia 2015 r.

 

  • Strona akcji pn. „Biegamy i wspieramy”:

http://www.pressglass.eu/biegamyiwspieramy

 

  • fot. mat. pras. PRESS GLASS