HSV startuje po kolejne zezwolenie

29 sierpnia 2017


Firma HSV działa w radomszczańskiej strefie. W 2009 roku otrzymała pierwsze zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej oraz zakupiła od miasta Radomska grunt o powierzchni 4,8 ha. Powstała tam hala do produkcji styropianu i opakowań wraz z magazynem. W 2016 roku firma otrzymała kolejne zezwolenie na rozbudowę parku maszynowego.

Teraz HSV rozpoczyna przygotowania do wystąpienia o trzecie zezwolenie. W planach zakładu jest rozbudowa. Powstanie nowy hala o powierzchni 7000 m kw. Zwiększy się także zatrudnienie. Docelowo nowa inwestycja spowoduje, że pracę znajdzie około 60 osób.

Inicjatywa już się rozpoczęła. Obecnie powstają projekty zakładu oraz przygotowywana jest dokumentacja techniczna. Nowy zakład pozwoli na zwiększenie asortymentu i ilości produkowanych elementów styropianowych, co jest specjalnością firmy HSV.

Obecnie na terenie radomszczańskiej podstrefy, trzema zezwoleniami mogą poszczyć się firmy: Press Glass i Cortizo. Mamy nadzieję, że do tej grupy jeszcze w 2017 roku dołączy HSV.