Granty na dizajn - spotkanie dla producentów mebli

5 czerwca 2018


11 czerwca br. o godz. 11.00 w Starterze Radomsko (ul. Narutowicza 59) odbędzie się spotkanie informacyjne dla producentów mebli, podczas którego zaprezentowane zostaną założenia programu „Granty na dizajn”. Działanie to jest elementem koordynowanego przez Polski Fundusz Rozwoju Programu Polskie Meble.

Jest to program pilotażowy, w którym ostatecznie udział weźmie 40 producentów mebli z całego kraju wybranych przez czterech operatorów. Przedsiębiorcy, którzy zakwalifikują się do udziału w tej inicjatywie otrzymają profesjonalne kilkumiesięczne wsparcie doświadczonych projektantów i design menadżerów. Ich pomoc obejmować będzie opracowanie  i wypromowanie nowego wzoru mebla lub jednej linii meblowej. Program jest skierowany do mikro, małych i średnich producentów mebli.

Szczegóły udziału w programie zaprezentują podczas spotkania przedstawiciele bardzo doświadczonej i utytułowanej pracowni projektowej w Polsce - Code Design Sp. z o.o. z Katowic, która jest jednym z czterech operatorów programu „Granty na dizajn” w Polsce. Firma ma na swoim koncie współpracę z najbardziej znanymi markami, także z branży meblowej.

Zakwalifikowanie się przedsiębiorcy do programu „Granty na dizajn” to doskonały sposób na budowanie własnej przewagi konkurencyjnej, gdyż dziś „dizajn” to pojęcie znacznie szersze niż tylko wzornictwo. Jest to bowiem także tworzenie nowych wartości przedsiębiorcy z uwzględnieniem potrzeb użytkownika zgodnie z trendami społecznymi i technologicznymi.