Gra planszowa i album fotograficzny. Nowe wydawnictwa promujące Radomsko

29 stycznia 2018


Dzisiaj prezydent Jarosław Ferenc zaprezentował w galerii muzeum wydawnictwa przygotowane przez Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miasta Radomska - album i folder oraz grę planszową.

Album fotograficzny to pierwsze takie wydawnictwo, które zrealizowało Miasto Radomsko. Album fotograficzny pokazuje rozwój miasta, przedstawia współczesnych radomszczan oraz nawiązuje do wielowiekowej historii Radomska. To efekt współpracy Wydziału Informacji i Promocji, który był inicjatorem wydania albumu oraz Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, które przyjęło zaproszenie do współpracy.

Album składa się z kilku działów:
Biznes, przemysł, nowoczesne technologie,
Miasto klimatyczne,
Miasto znane i nieznane,
Miasto kultury,
Miasto pamięta,
Relaks, zabawa rekreacja.

Album i folder są opracowane w wizualnie atrakcyjnej formie graficznej. - Zawierają profesjonalne fotografie wykonane przez twórców związanych z Radomskiem, m.in. Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Wydawnictwa z pewnością przyczynią się zarówno do promocji naszego miasta oraz - na czym również bardzo zależało - autorów, których fotografie zostały wykorzystane w albumie - podkreślał prezydent Jarosław Ferenc podczas promocji w galerii muzeum w poniedziałek 29 stycznia. 

Zarówno album jak i folder są w wersji dwujęzycznej - po polsku i angielsku. Przeglądanie albumu warto zacząć od słowa wstępu, który jest początkiem spaceru po Radomsku, a fotografie i kolejne działy tematyczne tworzą spójną opowieść o naszym mieście.

Drugim wydawnictwem promocyjnym naszego miasta jest gra planszowa „Wycieczka po Radomsku”, którą udało się zrealizować dzięki współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Gra została zaprojektowana przez uczniów i nauczycieli ZSE oraz wydana przez Urząd Miasta Radomska. Głównym celem gry miejskiej było spopularyzowanie wiedzy historycznej o Radomsku.
Pomysłodawcą gry i jednocześnie osobą, która odpowiadała za opiekę merytoryczną jest Agnieszka Kuligowska, nauczycielka historii z "Ekonomika". Za oprawę graficzną gry byli odpowiedzialni Edyta Bartnik, Ewelina Lichota, Mateusz Miler. Opiekę graficzną sprawowała Edyta Smędzik.

Wszystkie te wydawnictwa będą wręczane gościom podczas oficjalnych wizyt i spotkań. Dodatkowo gry planszowe trafią do radomszczańskich szkół, a album fotograficzny będzie można kupić w Miejskim Domu Kultury, Muzeum Regionalnym oraz Miejskiej Bibliotece Publcznej. Jego cena to 26 zł.

Galeria