Goście Startera Radomsko opowiedzieli o swoich doświadczeniach

27 kwietnia 2017


Kolejne spotkanie oraz szkolenie w ramach Startera Radomsko za nami. Tym razem uczestnicy wydarzeń spotkali się z Marcinem Giełzakiem z ShareHire, a z Bartoszem Filipem Malinowskim poznali podstawy crowdfundingu.

Startup kojarzy się z luźną kulturą pracy, sukcesem i sławą. Nic bardziej mylnego. Czasem to po prostu ciężka praca, przemyślane procesy i nagłe pożary, które trzeba ugasić. Udowodnił to Marcin Giełzak - praktyk, który współtworzył jeden z najpopularniejszych na rynku systemów poleceń do pracy. Podczas spotkania w ramach Startera Radomsko, które odbyło się 26 kwietnia opowiedział jak wygląda praca w startupie od środka. Na własnym przykładzie pokazał z jakimi problemami trzeba się zmierzyć, czego unikać, a co traktować jako szansę, by osiągnąć sukces, a raczej uniknąć porażki. Niestety większość startupów upada. Ryzyko jest wpisane w budowę startupu.

Ponadto uczestnicy spotkania poznali sprawdzone sposoby angażowania pracowników oraz dobre praktyki i narzędzia, które pomagają sprzedawać i budować relacje z klientami.

Nie było to ostatnie spotkanie inspiracyjne. Na radomszczan czekają kolejni goście mający do przekazania ciekawą historię oraz cenne wskazówki.

- Mogę zagwarantować, że miesiąc w miesiąc z uczestnikami Startera spotykać się będą kolejne osoby z szeroko rozumianego świata biznesu, głównie z branży kreatywnej, które będą się dzielić swoją historią, doświadczeniami w taki sposób, aby każdy mógł wynieść z nich coś dla siebie. Równolegle będą realizowane szkolenia, czyli wydarzenia, podczas których będzie można nabyć konkretne umiejętności oraz wiedzę – zapewnia Bartosz Filip Malinowski współtwórca Startera Radomsko, który 27 kwietnia w Muzeum Regionalnym poprowadził szkolenie z podstaw crowdfundingu (finansowania przez tłum).

Każdy z uczestników szkolenia otrzymał książkę pt. "Crowdfunding" autorstwa Bartosza Filipa Malinowskiego i Marcina Giełzaka.