Gala Noworoczna z Orkiestrą Solistów Wiedeńskich

4 stycznia 2019


Za nami wyjątkowy koncert Orkiestry Solistów Wiedeńskich „Z czardaszem przez operetkę” pod dyrekcją radomszczanina Piotra Gładkiego.

Wspólnie z dziewięcioosobową grupą muzyków wystąpiła solistka Katarzyna Hebelkova (mezzosopran) oraz Seho Chang (baryton). Był to pierwszy z dwóch koncertów solistów. Kolejny odbędzie się już jutro o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury.

Orkiestrę Solistów Wiedeńskich tworzą muzycy występujący m.in. z Wiener Johann Strauss Orchester czy Orkiestrą Operową. Założycielem oraz dyrygentem orkiestry jest wybitny polski skrzypek pochodzący z Radomska – Piotr Gładki.

W trakcie Gali Noworocznej publiczność mogła usłyszeć wiele znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej. Każde wykonanie zostało nagrodzone gromkimi brawami publiczności.

Gala Noworoczna była również okazją do złożenia serdecznych życzeń na Nowy Rok wszystkim obecnym gościom. Prezydent Jarosław Ferenc złożył życzenia wszelkiej pomyślności i udanego roku 2019.

- Cieszę się, że razem z Państwem mogę wysłuchać tak pięknego koncertu i poczuć się jak na wiedeńskiej nocy sylwestrowej. Chcę również złożyć Państwu życzenia na nowy rok, aby spełniły się wszystkie Wasze zamierzenia i marzenia. Życzę również jak najwięcej życzliwości, miłości i dobrych ludzi wokół siebie - mówił prezydent Jarosław Ferenc przed rozpoczęciem koncertu w Miejskim Domu Kultury.

Podczas koncertu obecny był również przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski.

Galeria