Fundacja Ronalda McDonalda przeprowadzi badania USG

Od poniedziałku 2 maja b.r. ruszają zapisy na bezpłatne profilaktyczne badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat prowadzone przez Fundację Ronalda McDonalda.  Badania odbędą się 15 i 16 maja w ambulansie, który stanie przy urzędzie miasta (ul. Tysiąclecia 5).

Badanie USG dziecka jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że rozwój dziecka przebiega tak, jak przebiegać powinien. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.  W czasie badania lekarz-radiolog dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla danej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.

Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni-rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Udział w badaniu bez rejestracji będzie niemożliwy. Badania w dniu 15 maja będą odbywać się w godzinach od 10.00 do 18.00 (przerwa w godz. 13.00 – 14.00). Natomiast w dniu 16 maja w godz. od 10.00 do 16.45 ( przerwa w godz. 13.00 – 14.00). Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa.  Po zakończeniu badania rodzice otrzymują wynik oraz ewentualne porady lekarskie.

Zapisów można dokonać pod nr tel. 44 685 45 30.

Zapisy potrwają od 2 maja do wyczerpania miejsc.