Filmowe zakończenie wakacji

26 czerwca 2019


Weź udział w projekcie „Letnia Szkoła Filmowa w Radomsku" i wykaż się talentem reżyserskim.

W ramach programu Narodowego Centrum Kultury - Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2019 realizowany jest projekt „Letnia Szkoła Filmowa w Radomsku". Do udziału zachęcamy osoby w wieku 13–18 lat.

Młodzież sama opracuje scenariusze i zrealizuje filmy na podstawie wiedzy zdobytej podczas warsztatów reżysersko-scenariuszowych. Tworzenie dzieła poprzez zabawę i wspólny wysiłek, które na trwale zostaną w pamięci uczestników, to doskonała forma integracji. Zwieńczeniem wysiłku młodziezy przygotowujacej filmy będzie udział w konkursie. Najlepsze etiudy zostaną nagrodzone Złotą, Srebrną i Brązową Jadwiżką. Nazwa nagrody nawiązuje do postaci św. Jadwigi Królowej, zaangażowanej w działalność oświatową i kulturalną, mającej silne zwiazki z Radomskiem.

W projekt będzie zaangażowana młodzież z naszego miasta oraz z partnerskiego Wozniesienska na Ukrainie. Młodzi Ukraińcy na 10 dni przyjadą do Radomska. Oprócz zajęć warsztatowych zaplanowano też spotkania integracyjne oraz wycieczki, m.in. do Szkoły Filmowej w Łodzi.

Spotkania młodzieży w ramach projektu odbędą się w dniach 2131.08.2019 r.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na adres e-mail: promocja@radomsko.pl do dnia 10.07.2019 r.